Razem dla Krakowa, Razem dla Ludzi!

Fundacja Agenor: Razem dla Krakowa, Razem dla Ludzi!

Witajcie na blogu Fundacji Agenor, miejscu, gdzie serce spotyka się z troską, a pomoc staje się mostem łączącym potrzebujących z dobroczyńcami. Nasza misja jest jasna: niesienie pomocy jak najszerszej rzeszy potrzebujących, z naciskiem na indywidualną pomoc chorym i niepełnosprawnym dzieciom, wychowującym się w niepełnych rodzinach.

Wielu z Was zapewne zetknęło się z trudną rzeczywistością samotnego wychowywania dziecka. Statystyki nie kłamią – często, gdy dziecko rodzi się niepełnosprawne lub chore, ojciec dziecka nie radzi sobie z tym ciężarem i odchodzi. Fundacja Agenor stawia sobie za cel złagodzenie tego obciążenia dla matek, które nie tylko pełnią rolę opiekunek, ale również pragniemy dać im szansę na odzyskanie własnego życia. Wspieramy te rodziny nie tylko finansowo, ale również dając im przestrzeń na chwile dla siebie – wyjście do kawiarni, wizytę w kinie czy teatrze.

Imię Agenor, które nosi Fundacja, ma dla nas wyjątkowe znaczenie. To nie tylko tradycyjne szlacheckie imię, ale również symbol odpowiedzialności, lojalności i gotowości do stawienia czoła wyzwaniom. Takim człowiekiem był śp. Agenor Cassina, dziadek fundatora. Chcemy, aby kobietom kojarzyło się z mężczyzną, który stoi na wysokości zadania i wspiera je w trudnych chwilach.

Nasze działania nie ograniczają się jedynie do matek. Chcemy być także dla ojców, którzy dowiadują się, że ich upragnione dziecko jest chore. Fundacja Agenor staje się dla nich grupą wsparcia, miejscem, gdzie można dzielić się doświadczeniami i razem realizować wspólne pasje. Sport, sztuka, wolontariat – proponujemy różnorodne aktywności, aby pokazać, że nie są sami, i że życie w takiej sytuacji może być równie piękne i pełne, choć trochę inne.

Dołącz do naszej misji! Razem możemy sprawić, że Kraków stanie się miejscem, gdzie każde dziecko ma szansę na pełne życie, a rodziny znajdą wsparcie, którego potrzebują. Wsparcie Fundacji Agenor to nie tylko pomoc finansowa, to przede wszystkim budowanie wspólnoty, gdzie każdy może znaleźć swoje miejsce i uczestniczyć w zmienianiu świata na lepsze. Razem możemy zrobić więcej!